" /> Akın ARSLAN – Yalın Zirve 2019

Dr. Akın ARSLAN

Y.K. Başkanı

AB PLUS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Fikrin Teknolojiye, Teknolojinin İşe, İşin Başarı Hikayesine Dönüşme Serüveni: DÜŞÜNDÜM. TASARLADIM. YAPTIM.
1992 yılında Kara Harp Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve ODTÜ’de Endüstri Mühendisliği alanlarında yüksek lisans ve doktora çalışmaları yaptı. 15 yıl boyunca aktif öğretim üyesi olarak çalıştı.

Bir parçası olduğu Kalite Derneği ile Türkiye’de Toplam Kalite Yönetiminin yaygınlaştırılmasına öncülük etti, 13 yıl boyunca KALDER’in Ulusal Kalite Ödülü ve Avrupa’nın EFQM Kalite ödülü süreçlerinde değerlendiricilik yaptı. Önde gelen birçok şirket ve kuruma yatırım ve proje yönetim danışmanlığı, aile şirketlerinin yeniden yapılandırılması danışmanlıkları yaptı, yatırım fizibiliteleri hazırladı.

İngiltere’deki Proje Yönetim Şirketi TTT Global ile (www.tttglobal.co.uk) yaşam kalitesine değer yaratacak global projeler geliştirmeye devam ediyor.

Şirketleri ile konum tabanlı pazaryeri uygulamaları ve yapay zeka teknolojilerine yatırım yapmaktadır.

Alibaba grup tarafından dünya çapında düzenlenen, binlerce startup arasından her yıl unicorn olmaya aday 20 startup’ın seçildiği Create@alibaba yarışmasında 2018’de ilk 20 arasında yer alma başarısı elde eden TIRPORT’un da içinde yer aldığı bir grup Startup yatırımını hayata geçiren AB Plus’ın (www.abplusbilisim.com ) Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.