top of page

Barış LOSTUVALI

Kıdemli Proje Yöneticisi, THE BOLDT COMPANY

Barış Lostuvalı, San Francisco, Kaliforniya'da ana müteahhitlik alanında faaliyet gösteren Boldt Company şirketinde Kıdemli Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bir yapı endüstrisi profesyoneli olan Lostuvalı, proje yönetimi, değerleme, planlama, sanal tasarım ve inşaat alanlarında pratik deneyimine sahiptir. 

 

Lostuvalı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine ilk adımını Krasnodar, Rusya'da bulunan Philip Morris Sigara Fabrikası'nın renovasyon projesiyle atmıştır. Kendisi ayrıca Evanston, Illinois'de bulunan Northwestern Universitesi’nden Proje Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi alarak mezun olmuştur.

 

Lostuvalı geride kalan 25 yıl içerisinde aralarında sağlık hizmeti veren binaların, ticari kapıların ve endüstriyel tesislerin ön inşaat, yeni inşaat ve renovasyon projelerinin de bulunduğu çok çeşitli yapı projelerinde çalışmıştır. Kendisi hâlihazırda San Francisco, Kaliforniya'da hayata geçirilmekte ve yalın inşaat prensiplerini hayata geçirmektedir.

 

Müşterilerin en son sürdürülebilir tasarım trendleri, Yalın İnşaat ve Bina Bilgi Modellemesi alanlarında sıklıkla başvurdukları Lostuvalı'nin bu alanlarda çeşitli sunumları ve makaleleri bulunmaktadır.

bottom of page