" /> Barış LOSTUVALI – Yalın Zirve 2019

Barış LOSTUVALI

Barış LOSTUVALI

Kıdemli Proje Yöneticisi
PANKOW BUILDERS

İnşaat Sektöründe Yalın Uygulamalar & İnovasyon

İnşaat sektörü yüksek rekabetçi ortamı ve krizlerden etkilenmeye açık yapısı ile diğer sektörlerden çok daha fazla proje tasarımını, hedef – gerçekleşen maliyet yönetimini ve uygulamalarını geliştirmek durumundadır. Müşterinin istediği şartlara uygunluğunu ilk seferde sağlamak, öngörülen zaman ve maliyette, eksiksiz proje teslim etmek hedeflenmelidir. Bu sunumda Barış Lostuvali, ABD’deki projelerin tasarımı, yapımı ve operasyonlarında yalın ilke ve araçlarının nasıl uygulandığı ve son inovasyon çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak, soruları cevaplayacak.

İnşaat sektöründeki yeni fikirler ve trendler nelerdir?

  • İsraf ve kayıp oranının en çok olduğu inşaat sektöründeki kayıpları nasıl azaltabiliriz ve rekabet gücümüzü nasıl arttırabiliriz?
  • Hızla değişen bölgemizde inşaat sektöründeki firmaların sahip olması gerektiği araçlar, teknikler ve teknolojiler nelerdir?

Barış Lostuvalı, San Francisco, Kaliforniya’da ana müteahhitlik alanında faaliyet gösteren Pankow Builders şirketinde Kıdemli Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bir yapı endüstrisi profesyoneli olan Lostuvalı, proje yönetimi, değerleme, planlama, sanal tasarım ve inşaat alanlarında pratik deneyimine sahiptir.

Lostuvalı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine ilk adımını Krasnodar, Rusya’da bulunan Philip Morris Sigara Fabrikası’nın renovasyon projesiyle atmıştır. Kendisi ayrıca Evanston, Illinois’de bulunan Northwestern Üniversitesi’nden Proje Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi alarak mezun olmuştur.

Lostuvalı geride kalan 21 yıl içerisinde aralarında sağlık hizmeti veren binaların, ticari yapıların ve endüstriyel tesislerin ön inşaat, yeni inşaat ve renovasyon projelerinin de bulunduğu çok çeşitli yapı projelerinde çalışmıştır. Kendisi hâlihazırda San Francisco, Kaliforniya’da yalın inşaat prensiplerini hayata geçirdiği bir görevdedir.

Müşterilerin en son sürdürülebilir tasarım trendleri, Yalın İnşaat ve Bina Bilgi Modellemesi alanlarında sıklıkla başvurdukları Lostuvali’nın bu alanlarda çeşitli sunumları ve makaleleri bulunmaktadır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.