" /> Cevdet ÖZDOĞAN – Yalın Zirve 2019

cevdet_ozdogan

Cevdet ÖZDOĞAN

Başkan Yardımcısı, Danışman & Eğitmen
YALIN ENSTİTÜ

Yalın Ürün Geliştirme

Eğitim – Lider Yetiştirme

1982 İTÜ Makina Fakültesi mezunu olan Özdoğan, 31 yıllık çalışma hayatının 25 yılını Otomotiv sektöründe çok farklı rol ve kademelerde geçirmiş ve çok sayıda önemli yatırım ve dönüşüm projelerinde yer almıştır. Chrysler Kamyon, Toyota, Ford Otosan, Uzel, Otoyol ve Karsan firmalarında üretim ve tedarik zinciri, arge ve yeni ürün geliştirme, iş geliştirme ve strateji gibi farklı fonksiyonlarda uzmanlık ve üst düzey yöneticilik yaptı. Kariyerinin 1/3 lük kısmını ürün geliştirme fonksiyonlarında 1/3 lük kısmını üretim ve tedarik fonksiyonlarında kalanını da hepsinden sorumlu bir rolde geçirdi.

Üretim Mühendisliğinden Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı rolüne kadar giden farklı pozisyon ve rollerdeki görevlerin ilk adımı Toyota fabrikasının kurulması sırasında attı. 2 yıl Japonya’da alınan eğitimle Türkiye Toyota fabrikasının kurulumunda ve üretim yönetiminde görev alarak yalın üretim uzmanlığı ve Toyota üretim ve yönetim sistemi yetkinlikleri pekiştirdi. Daha sonra buradaki tecrübelerini Ford Otosan Gölcük fabrikasının kurulumunda kulandı. Görev alınan üretim ve ürün geliştirme fonksiyonlarının yanı sıra son 12 yıldır üst düzey yönetici olarak çalıştı. Bu çalışmalarda sadece fonksiyonla ilgili yönetim ve geliştirme çalışmaları değil çok sayıda şirketin bütünsel dönüşümü ve değişimi ile ilgili çalışmalar yaptı.
1 Eylül 2009 tarihinden itibaren Yalın Enstitü Derneği ile beraber Yalın Dönüşüm konusunda danışmanlık hizmeti vermekte olan Özdoğan, Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Yurtiçi çalışmalarının yanı sıra yurtdışında Hollanda, Çin, Meksika, Singapur’da danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.