top of page
ErkanBayrak_FOTO.JPG

Erkan BAYRAK

Maden Planlama Şefi, TÜPRAG METAL MADENCİLİK

DOĞRU VERİ İLE DEĞER YARATMAK

Madencilik gibi büyük çapta gerçekleşen operasyonlarda yapılan küçük iyileştirmeler hiç tahmin edilmeyen büyük gelişmeler sağlayabilir.

Önemli olan ise bu küçük iyileştirme fırsatlarını görebilmektir. Büyük çaplı Madencilik şirketleri bırakın israflarını görmeyi hâlihazırda operasyondaki tüm kaynaklarını planlamakta zorlanmaktadır. Bunun nedeni güvenilir, sürekli ve canlı saha verisine ulaşamaması,  analiz edememesi ve bunlardan dolayı da gerçek kapasitesini verimli kullanamamasıdır.  

Bizler Kışladağ Altın Madeni’nde kullandığımız tüm ekipmanları Filo Yönetim Sistemimiz (Fleet Management System – FMS) ile izliyor, iyileştirme fırsatlarının tespit ediyor ve Kaizen Metodu ile sürekli geliştirilmesini sağlıyoruz.

1986 yılında Artvin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra lisans eğitimini 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde, 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinden hemen sonra Eskişehir’de Yıldız İnşaat Madencilik firmasında Maden Mühendisi olarak meslek hayatına adım attı. Buradaki 2,5 yıllık operasyonel deneyiminden sonra 2012 yılında Tüprag Metal Madencilik ailesine Kışladağ Altın Madeni’nde Delme Patlatma Mühendisi olarak katıldı.

6 yıllık süre içerisinde çeşitli deneyimler ve başarılar elde ederek 2 tanesi ISEE’de (International Society of Explosive Engineer) olmak üzere, yayınlanan toplam 3 adet uluslararası makaleye katkı sağladı. 2018 yılından itibaren Maden Planlama Şefi olarak görevine devam etmektedir. 

2021 yılından itibaren ‘Sürekli Gelişim Departmanı’nın açtığı ‘Kaizen Lider Gelişim Programı’nın aktif üyesidir.

Erkan Bayrak evli ve bir kız çocuk babasıdır.

bottom of page