top of page
GökselAlpaslan_FOTO.jpg

Göksel ALPASLAN

İSG Grup Müdürü, TÜPRAG METAL MADENCİLİK

TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMAK

Madenlerde Arama-Kurtarma Faaliyetleri çok uzun yıllardır dünyada madenlerin varoluşu ile eşleşmiş bir faaliyettir. Ancak ülkemizde son derece sığ bir şekilde ele alınmaktadır, bunun etkilerini her maden kazasında görmekteyiz.

 

Tüm dünyanın benimsediği arama kurtarma bakış açısını ülkemizdeki madenlere transfer etmek, bilgi ve becerilerin karşılıklı transferine fırsat sağlayacak Maden Kurtarma Yarışmaları organizasyonları yapmak için stratejik bir yol haritası oluşturmak için taşın altına elimizi soktuk.

 

Bu yolculuğun önemli kilometre taşlarını, çıktılarını ve ülkemiz arama-kurtarma yaklaşımına olan katkısını özellikle son yaşanan depremler çerçevesinde sizlerle paylaşacağım.

 


 

1964 yılında Adana’da doğmuştur. Liseyi İstanbul’da tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.
İş hayatına İzmir’de faaliyet gösteren ve dizel yakıt enjeksiyon sistemleri parçaları üreten Lucas Dizel firmasında Isıl İşlem Mühendisi olarak başlamıştır.

 

2000 yılına kadar aynı firmada hem Isıl İşlem Bölüm Yöneticisi hem de firma HSE sorumlusu olarak görev yapmış ve 2000 yılında tamamen farklı bir sektöre Madencilik alanına giriş yapmıştır. 2000 yılında Türkiye’deki ilk ve tek Altın Madeni olan Bergama’daki Ovacık Altın Madeninde İSG Yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır.

 

2007-2010 yılları arasında, İngiliz firması Crew Gold’un, Batı Afrika’da Gine’de faaliyet gösteren ‘LEFA Altın Madeninde’ HSE Müdürü olarak görev yapmış ve 2010 yılında Türkiye’ye dönmüştür. 2010 yılından bu yana TÜPRAG Metal Madencilik’te Efemçukuru Altın Madeni İSG Müdürlüğü yapmış ve son 2 yıldır İSG Grup Müdürü görevini yürütmektedir.

 

Yanı sıra Türkiye Madenciler Derneği ve Avrupa Madenciler Birliği (EUROMINES)’ta İSG Komisyon Başkanlığı yapmaktadır.

 

Göksel Alpaslan evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

bottom of page