" /> Hakan ALBAYRAK – Yalın Zirve 2019

Hakan ALBAYRAK

Güvenilirlik Mühendisi

TÜPRAG METAL MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Yalın Maden

1986 yılından bu yana Türkiye’de metalik maden aramaları ve işletmeciliği yapmakta olan Tüprag, Efemçukuru Altın Madeninde 2013 yılında başladığı ‘yalın dönüşüm’ faaliyetlerini ara vermeden devam ettirmektedir. Bu oturumda Tüprag ‘YALIN MADEN’ olmanın detaylarını gerçekleştirmiş olduğu yalın uygulamalardan örnekler vererek paylaşacak.

  • Yalın Maden Değer Akışı Haritalama – DAH
  • Maden İş Güvenliği
  • Madende TPM Uygulamaları
  • Eğitim ve İnsan Gelişimi
  • Bölüm Hedef Yönetiminde A3 Raporlama
  • Kaizenler

1984 doğumlu Hakan Albayrak, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 2009 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası sırasıyla; Domak Pompa A.Ş.’de Satış&Satış Sonrası Mühendisliği ve Eti Korm A.Ş.’de Bakım Sorumlusu görevinde çalışmıştır.

2013 yılından itibaren çalıştığı Tüprag Efemçukuru Altın Madeni bünyesinde son üç yıldır Güvenilirlik Mühendisi olarak görev yapmaktadır. Reaktif Bakım ve Periyodik Bakım uygulamalarının asgari düzeye indirilerek, durum izleme odaklı bakım yönetim sisteminin yaygınlaşması üzerine çalışmaktadır. Kestirimci Bakım ve Proaktif Bakım sistematiğini oluşturmakta, bunun çıktısı olan güncel ekipman sağlık matrisi ve güvenilirlik faaliyetlerini raporlamaktadır. Bunların yanında ekipman güvenilirliği ve tesis sürdürülebilirliğini artırmaya yönelik projelerde çalışmakta ve mevcut sisteme Endüstri 4.0 çalışmalarını  entegre etmekle ilgilenmektedir.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.