top of page
Hüsrev Yaman 1.jpg

Hüsrev YAMAN

Eğitmen - Danışman, YALIN ENSTİTÜ

Hüsrev Yaman, 11 Nisan 1969 günü İstanbul’da nefes almayı öğrendi. Adının anlamını ise (padişahlara verilen bir lakap; “Doğan Güneş”) ancak 7 yaşında öğrenebildi. 1994 senesinde İTÜ Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, diplomalı bir mühendise verilen kıymeti öğrendi.

Havanın soğukluğunun ne olduğunu Amasya’da eğitim birliğinde sürünürken, sıcaklığını ise Antalya’da nöbet tutarken öğrettiler. Taksim’de çalıştığı ilk araba yedek parça dükkânında alış-satış yaparken akrabalığın, depoda çalışırken ise stokun para olduğunu öğrettiler.

1996 senesinde İngiltere’de çalışırken İngilizceyi, tekrar Türkiye’ye döndüğünde ise dış ticareti öğrendi.

1997’de Formpart Otomotiv Sanayi, Çorlu fabrikası kuruluş çalışmasına başladığında aldığı sorumluluklarla yükselebileceğini, 5 sene sonra 2002’de Fabrika Müdürü olduğunda ise asıl sorumluluğun ne olduğunu öğrendi. 2004 senesinde aynı firmada Değişim Direktörü olduğunda organizasyonel rekabeti öğrendi. Aynı sene Hürriyet Gazetesi’nin “Yaratıcılık Ödülü”nü aldığında ise alkışlanmanın haklı gururunu öğrendi.

Bu arada, 2003’te Sevgi ile evlenerek sevgiyi, 2005 senesinde kız babası olarak ise, sevginin cennetten bir Lara’yı (“su perisi”) bile indirebileceğini öğrendi.

Değişim Direktörü iken Yalın Enstitü Derneği ile tanıştı ve “Değer”in ne anlama geldiğini öğrendi. Aynı firmada, 3 sene süren “Yalın Üretim” proje ekibinin kurucusu ve hayata geçiren lideri oldu, öğretmenin keyfini öğrendi ve çok sevdi.

Şu anda Yalın Enstitü Derneği’nin aktif bir eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

bottom of page