" /> Hüsrev YAMAN – Yalın Zirve 2019

HüsrevYaman

Hüsrev YAMAN

Y.K. Üyesi, Danışman & Eğitmen

YALIN ENSTİTÜ

Yalın Maden

1986 yılından bu yana Türkiye’de metalik maden aramaları ve işletmeciliği yapmakta olan Tüprag, Efemçukuru Altın Madeninde 2013 yılında başladığı ‘yalın dönüşüm’ faaliyetlerini ara vermeden devam ettirmektedir. Bu oturumda Tüprag ‘YALIN MADEN’ olmanın detaylarını gerçekleştirmiş olduğu yalın uygulamalardan örnekler vererek paylaşacak.

  • Yalın Maden Değer Akışı Haritalama – DAH
  • Maden İş Güvenliği
  • Madende TPM Uygulamaları
  • Eğitim ve İnsan Gelişimi
  • Bölüm Hedef Yönetiminde A3 Raporlama
  • Kaizenler


Hüsrev Yaman, 11 Nisan 1969 günü İstanbul’da nefes almayı öğrendi. Adının anlamını ise (padişahlara verilen bir lakap; ‘Doğan Güneş’) ancak 7 yaşında öğrenebildi. 1994 senesinde İTÜ Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, diplomalı bir mühendise verilen kıymeti öğrendi.

Havanın soğukluğunun ne olduğunu Amasya’da eğitim birliğinde sürünürken, sıcaklığını ise Antalya’da nöbet tutarken öğrettiler. Taksim’de çalıştığı ilk araba yedek parça dükkânında alış-satış yaparken akrabalığın, depoda çalışırken ise stokun para olduğunu öğrettiler. 1996 senesinde İngiltere’de çalışırken İngilizceyi, tekrar Türkiye’ye döndüğünde ise dış ticareti öğrendi.

1997’de Formpart Otomotiv Sanayi, Çorlu fabrikası kuruluş çalışmasına başladığında aldığı sorumluluklarla yükselebileceğini, 5 sene sonra 2002’de Fabrika Müdürü olduğunda ise asıl sorumluluğun ne olduğunu öğrendi. 2004 senesinde aynı firmada Değişim Direktörü olduğunda organizasyonel rekabeti öğrendi. Aynı sene Hürriyet Gazetesi’nin ‘Yaratıcılık Ödülü’nü aldığında ise alkışlanmanın haklı gururunu öğrendi.

Bu arada, 2003’te Sevgi ile evlenerek sevgiyi, 2005 senesinde kız babası olarak ise, sevginin cennetten bir Lara’yı (‘su perisi’) bile indirebileceğini öğrendi. Değişim Direktörü iken Yalın Enstitü Derneği ile tanıştı ve ‘Değer’in ne anlama geldiğini öğrendi. Aynı firmada, 3 sene süren ‘Yalın Üretim’ proje ekibinin kurucusu ve hayata geçiren lideri oldu, öğretmenin keyfini öğrendi ve çok sevdi. 2010 da ikinci çocuğu erkek oldu. Tahmin edin adı ne oldu?

Şu anda Yalın Enstitü Derneği’nin aktif bir eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.