" /> Jules RAKOS – Yalın Zirve 2019

JulesRakos_FOTO

Jules RAKOS

Kurucu
3BFAB – PROMARKET TASARIM VE TEKNOLOJİ A.Ş.

Dünyada Gelişen En Önemli Sektörlerden Biri olan 3 Boyutlu Printer ve Sarf Malzemeleri ile İlgili Startup Firmamızın Tamamı Yerli IP (Intellectual Property) Geliştirdiği Cihaz ve Reçine Presentasyonu

11.11.1970 yılında İstanbul’da doğan Jules Rakos, 1988 yılında Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1990-1993 yıllarında Boston’da North Eastern Üniversite’sinde İşletme Lisans öğrenimini tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Profilo’da Dış Ticaret Departmanında yöneticilik yapmıştır. Sn. Rakos, 2000 yılında kendi şirketi olan Promarket Dış Ticaret Firması’nı kurarak ağırlıklı TV üretimi ile BSH Türkiye’ye Philips, Profilo gibi tanınmış markalar altında TV üretmeye, aynı zamanda BOSCH ve Profilo markaları altında Türk Kahvesi makinesi üretimine başlamıştır. Girişimci akumeni yüksek olan Sn. Rakos, Verifone Türkiye şirketinin kurucu ortaklarından olup PANAROMA BİLİŞİM A.Ş. şirketi ile Yazarkasa, POS cihazlarının üretiminde yer almış, 2019 ‘da şirketteki hissesinin % 100’ünü satarak çıkış yapmıştır.

2013 yılında yurt içinde Promarket Tasarım ve Teknoloji A.Ş.’yi, 2017 yılında Dubai’de 3bfab Printing Solutions DMCC’yi kuran Sn. Rakos, Novafab markası altında 3 boyutlu yazıcı cihazlarının üretimine başlamıştır. Yoğun Ar-Ge ile kuyumcu ve dental sektörüne uygun 3D printer ve özel reçine üretimine devam eden şirket hızla çok uluslu müşteri ağına sahip olmuştur. Şirket, 20 ülkede 150 müşteriyi portföyüne katarak sürdürülebilir büyüme trendini devam ettirmektedir.

İngilizce bilen Sn. Rakos iki çocuk babasıdır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.