top of page

Kemal AKTAŞ

Sürekli Gelişimden Sorumlu Şef Proje Mühendisi, TÜPRAG METAL MADENCİLİK

MADEN YERALTI ÜRETİM TAKIM ORGANİZASYONU

Madenciliğinin geleceği derin madenciliğe doğru ilerlemektedir. Bu da maliyetlerin artması ve süreçlerin daha da zorlayıcı bir hal alması anlamına gelmektedir. Bu zorlayıcı koşullar altında daha çok değeri daha az israfla üretebilmek için ‘Yalın Maden’ olma misyonunu üstlendik.

 

Yalın Maden misyonunun bir parçası da Takım Organizasyonuydu. Takım organizasyonuna geçerken yaşadığımız tecrübeleri,  hayata geçirdiğim uygulamaları (Polivalans, Asakai, Üretim Kanbanları, Kaizenler) ve takım organizasyonunun bize kazandırdıklarını sizlerle paylaşacağım.

1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi İstanbul’da tamamladıktan sonra 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
 

İş hayatına İstanbul’da Soner Temel Mühendislik firmasında İstanbul Metrosu kazı ve beton kaplama işlerinde vardiya amiri olarak göreve başlamıştır. 2010 yılında yine aynı firma ile beraber Tüprag Efemçukuru Altın Madeni projesi hazırlık galerileri yapım işlerinde Kısım Şefi olarak görev almıştır. 2012 yılında Tüprag Efemçukuru Altın Madeninde Yeraltı Vardiya Amiri olarak göreve başlamıştır. 2015 yılında Şef Yeraltı Dolgu Mühendisi, 2017 yılında Sürekli Gelişimden Sorumlu Şef Proje Mühendisliğinde görev almıştır. Yalın üretim uygulamalarının benimsenmesi ve hayata geçirilmesinde rol aldığı görevine halen devam etmektedir.

 

Kemal Aktaş evli ve bir erke çocuk babasıdır.

bottom of page