" /> L. Hilmi ÜNSAL – Yalın Zirve 2019

L. Hilmi ÜNSAL

L. Hilmi ÜNSAL

Y.K. Başkanı & CEO
WAGNER KABLO A.Ş.

Dijital Çağda Yalın Kültürün İnşası ve Kalıcılığı

Dünya Dijitalleşmenin arttığı, fabrikaların akıllandığı, süreçlerin ve döngülerin giderek hızlandığı bir döneme girdi. Yeni koşullarda Yalın’ın yeri ne olacak?

Yalın’a başlayan şirketlerin önemli bir bölümü bunu sürdürmekte sorun yaşıyorlar. Şirketlerde Yalın Üretimle başlayan serüvenin, Yalın Yönetim ve Yalın Kültüre doğru evrimleşmesi ve bunun kalıcılığının sağlanması eskisinden de zorlu bir çabayı gerektiriyor. Bu çaba içerisinde tüm paydaşlara önemli roller düşüyor. Öte yandan bunu başarabilen şirketleri kuşkusuz çok iyi bir gelecek bekliyor. 2007 yılında Yalın yolculuğuna başlayan Wagner Kablo’nun son 12 yıldır elde ettiği deneyimleri yukarıdaki temalar ışığında paylaşacağız.

1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1980 – 1983 yıllarında ABD’de bulunarak Michigan Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Enformasyon Kontrol Mühendisliği Bölümlerinden iki ayrı Master derecesi aldı ve aynı zamanda Asistan olarak çalıştı. Yurda dönüş ve askerlik görevinin akabinde 1984 – 1991 yılları arasında Kepez Elektrik A.Ş şirketinde Proje ve Bölüm Direktörlüğü yaptı. 1992 yılında sektör değiştirerek önce Alman – Türk ortaklığı olarak başlayan ve 2009 yılında yabancı payı Türk hissedarlara devredilen Wagner Kablo A.Ş firmasını kurdu. Halen bu firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini sürdürmektedir. Firmanın ana faaliyet konusu otomotiv sektörüne yönelik kablo bağlantı sistemleri imalatı olup yaklaşık 500 kişi çalışmakta, üretimin tamamına yakını 25 ülkeye ihraç edilmekte ve 2007 yılından beri Yalın uygulamaları sürdürülmektedir. Çeşitli Şirket ve STK larda Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelik görevlerini üstlendi ve ANSİAD (Antalya Sanayici İş İnsanları) ve ASBİAD (Antalya Serbest Bölgesi İş İnsanları) Derneklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Muhtelif gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri ve ‘Yalın Düşünce ve Üretim’ adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.