top of page
LeventGüven_FOTO.jpg

Levent GÜVEN

Yalın Yönetim Süreç Geliştirme Müdürü, CARREFOURSA

MAĞAZACILIK SAHA OPERASYONLARINDA YALIN DÖNÜŞÜM 

 

CarrefourSA’da yalın yönetim, müşteriye en mükemmel değeri sunmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Eylül 2020’de test mağazasında yalın dönüşüm üzerinde çalışılmaya başlanmış, mevcut süreçler gözden geçirilmiş, yalın bakış açısı uygulama esasları, yalın yönetim araçlarının kullanımı, mağaza ekibinin yeni iş yapma biçimine uyumluluğu ve gereksinimleri izlenmiştir. Test çalışmalarında elde edilen kazanımlar ile önce 10, sonra 20 pilot mağazada çalışma genişletilmiştir. Yaygınlaştırma planı oluşturularak mağazalara verilecek eğitimin içeriği ve yöntemleri belirlenmiş, 700 mağazada; 213 sınıf içi, 59 online oturum, 84 mağazada uygulamalı olarak 8309 çalışanımıza toplam 1343 saat eğitim verilmiştir. Halen tüm mağazalarımızda yalın yönetim uygulamalarıyla faaliyetler devam etmektedir.

 

 

1977 yılında doğan Levent Güven, 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına Migros’ta başladı. Daha sonrasında Media Mark ve Penti Giyim’de görev aldı. Penti Giyim’de Bölge Satış Müdürü olarak Bölge mağazalarının operasyonel süreçlerinin koordinasyonu, 20 civarında mağazanın satış iş geliştirme faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması, diğer departmanlar ile iletişiminin sağlanması, satış geliştirici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, mağaza kadrolarının eğitim ve gelişim süreçlerinin desteklenmesi konularından sorumlu oldu. 

 

2017 yılından bu yana CARREFOURSA A.Ş. Yalın Yönetim Süreç Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Güven, mağazacılık operasyon süreçlerinin analiz edilmesi, verimlilik kaybına sebep olan işler ve işlemlerin yeniden tasarlanması ile iş gücü ve maliyet avantajı yaratacak çözümler (ürün kabul ve sevkiyattan müşteri şikayet ve geri dönüşlerine uzanan tüm basamaklar) bulunması üzerine çalışmaktadır. Süreçlerin digital ortamlara uyarlanması veya uygun şekilde tasarlanması sorumlulukları arasındadır. Yalın Yönetim bakış açısı ile mağaza ekiplerinin ve mağaza süreçlerinin yeniden organize edilmesi, koordinasyonun sağlanması, bağlantılı departmanların sorumluluk haritalarının ortaya çıkartılması ile birlikte tasarlanan Yalın Yönetim uygulama araçları ve yöntemlerinin Türkiye de 700 den fazla mağazada yaygınlaştırma, uygulama ve eğitim faaliyetleri organize edilip icra edilmektedir.

bottom of page