" /> Meryem İNAN – Yalın Zirve 2019

meryem-inan

Meryem İNAN

İnsan Kaynakları Müdürü
JAGUAR LAND ROVER, UK
Çözüm Ortağı – YALIN ENSTİTÜ

Zorlu Zamanlarda Yalın İnsan Kaynakları Uygulamaları

İletişim Bilimleri üzerine ihtisas yapan Meryem İnan, 2001 – 2002 yıllarında Dünya Bankası tarafından desteklenen ve örnek çalışma olarak tanımlanan, Bureau of Educational and Cultural Affairs of the U.S. Department tarafından sponsorluğu yapılan, SECI (Southeast European Cooperative Initiative) bölgesi ülkelerinde ticaret ve nakliye sorunlarını çözmeyi hedefleyen, Trade and Transport Facilitation in Southeast Europe ‘Training Facilitation Component’ çalışmasında Öğretim Tasarımcısı olarak görev almış; aynı zamanda alandaki mesleki kitaplara da öğretim tasarımcısı olarak katkıda bulunmuştur.

İnsan Kaynakları alanında mesleki gelişimi ve çalışma hayatına katkıyı hedefleyen İnan, önce Sabancı Üniversitesi’nde Öğrenci Kaynakları ardından İpragaz A.Ş’de İnsan Kaynakları Departmanı’nda görev yapmıştır.

2005 yılı başında, Toyota Türkiye’de İnsan Kaynakları alanında çalışma hayatına devam eden İnan, Toyota’da 12 yılı aşkın süreyle İnsan Kaynakları ve İnsan Kaynakları’nın etki ettiği diğer konuları da kapsayacak şekilde (Uzun vadeli çalışan gelişimi, üretim ve hat yönetimi, liderlik, lider rol ve görevleri, sürekli iyileştirme, operasyon geliştirme, sürdürülebilirlik vb.) hemen hemen tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonlarında uzman ve yönetici olarak çalışmıştır.

Toyota’da çalışma sürecince, Uluslararası Şirketiçi Transfer (ICT) kapsamında, 2 yılı aşkın süreyle, Japonya Toyota Ana Merkezi’nde İnsan Kaynakları Departmanı ve Toyota Enstitü’de, Global İnsan Kaynakları Stratejileri ve Yayılımı üzerine çalışmıştır.

Toyota’da geliştirdiği sistem ve yapılar, Global Toyota fabrikaları tarafından hala kullanılmaya devam etmektedir.

Profesyonel kariyerine 2017 Nisan ayından itibaren İngiltere Jaguar Land Rover’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak devam eden İnan, ‘Yalın İnsan Kaynakları’ bakışını yaygınlaştırmak üzerine çalışmalar sürdürmekte ve Türkiye Yalın Enstitü çalışmalarına destek vermektedir.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.