top of page
M_KemalÇayırlı_Foto_edited_edited.png

M. Kemal ÇAYIRLI

Yeni Kurutma Makinası ve Yeni Bulaşık Makinası Fabrikaları Direktörü, HAIER EUROPE

Problemleri fırsat olarak görmeliyiz. Problemleri görünür kılmak için standartlarımızı ve ekibimizi geliştirmeli ve motive etmeliyiz. Çalışanların önündeki engelleri kaldırın yeter. Gerisini onlar halleder… Bu konuda Çin merkezli HAIER firmasının Rendanheyi yaklaşımında fabrika yerine çalışan ifadesini kullanır ve tüm çalışanların girişimci olmasını desteklemeyi vurgular.

1973 yılında Eskişehir’de doğan Mümtaz Kemal Çayırlı 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur ve 1996 yılında Makine Mühendisliği yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Mümtaz Kemal Çayırlı mesleki kariyerine, 2 yıl proje yönetimi ve sonrasında 3 yıl havacılık sektöründe görev alarak başlamıştır. Ardından, Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda 18 yıl süren çalışma hayatı olmuştur. Ford Otosan’da sırasıyla Kalite Şefliği, Proje Müdürlüğü ve Kamyon Fabrikası Alan Müdürlüğü rollerini üstlenmiştir.

 

2003 yılında, Ford Amerika tarafından belgelendirilen 6 Sigma Karakuşak unvanını kazanmıştır ve o tarihten bugüne Operasyonel Mükemmellik, Yalın Üretim Teknikleri, Deney Tasarımı ve İstatiksel Proses Kontrol konularına özel ilgi duymakta olup bu konularda eğitimler vermektedir.

 

2018 yılında Haier ailesine katılmış olup, halen Eskişehir’deki Yeni Kurutma Makinası ve Yeni Bulaşık Makinası Fabrikaları Direktörü olarak görev yapmaktadır. 

 

Mümtaz Kemal Çayırlı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

bottom of page