" /> Mustafa LAÇİN – Yalın Zirve 2019

Mustafa LAÇİN

Y.K. Başkanı & CEO
TEMPO METAL AKSESUAR SAN. VE TİC. A.Ş.
SILVERLINE EV GEREÇLERİ SATIŞ VE PAZARLAMA A.Ş.

Yalın Düşünce’nin Organizasyonun Tüm Birimleri Tarafından Sahiplenilmesi ve İş Akışında Kullanılması

  • Üretim akışının kısaltılarak kapasite artışının sağlanması, alan kazanılması, verimlilik artışı, israfların ortaya çıkarılıp azaltılması, stok devir hızının arttırılıp tüm stok maliyetlerinin azaltılması
  • Ürün geliştirme sürecinin yenilenmesi
  • Yerinde kalite bilincinin tüm çalışanlar tarafından sahiplenilmesi
  • Problem çözme odaklı yapının kurulması
  • Mavi yakalı personellerimizin arasından yetkin takım liderlerinin yetiştirilip, gelişim süreçlerinin standart hale getirilmesi
  • Müşteri odaklı tasarım/kalite/üretim yönetiminin benimsenmesi

1962 yılı Amasya doğumlu Mustafa Laçin, 1984 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

1994 yılında kurulan Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak uzun yıllardır sanayici kimliği ile iş hayatının içindedir. Tempo Metal Aksesuar Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Silverline Ev Gereçleri Satış ve Pazarlama A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Laçin’in, grup şirketlerinin, yurt içi ve yurt dışında etkin varlık göstermeleri ve ihracatta güçlü bir yapıya kavuşmalarına yönelik önemli atılımları olmuştur.

Genç, dinamik ve deneyimli kadrosu, yenilikçi vizyonu ile firmanın davlumbaz ve aspiratör pazarında Avrupa’nın ilk 5, Dünyanın ilk 10 üreticisi arasına girmesinde profesyonel yönetim anlayışı ile önemli rol oynamıştır.

‘Bir ülke markaları kadar güçlüdür’ anlayışı ile marka yatırımlarını önemseyen Mustafa Laçin, grubun amiral gemisi Silverline Ankastre’nin dünya markası olma vizyonu çerçevesinde önemli başarılara imza atmasına da öncülük etmiştir.

Halen TGSD ( TÜRK GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ )’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdüren Laçin, yeni yatırımlar ile dünyada markalaşma hedeflerine yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.