" /> Nezih SOYDAN – Yalın Zirve 2019

nezih soydan

Nezih SOYDAN

Başkan Yardımcısı, Danışman & Eğitmen
YALIN ENSTİTÜ

Uygulamalı Eğitim; A3 ile Problem Çözme ve Kata Yaklaşımları

Bu oturumda problem çözme dışında yalın liderler geliştirmenin de birer aracı olarak kullanılan A3 ile problem çözme ve Kata yaklaşımları tanıtılarak, aralarındaki farklar anlatılacaktır. Her iki yöntem ile basit uygulamalar yapılarak, panolar önünde yöntemlerin gösterimi yapılacaktır.

1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1983’te Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayıp 1988’de Endüstri Mühendisi, 1991’de Yüksek Endüstri Mühendisi unvanlarını aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptığı dönemde, 3 yıl boyunca araştırma görevlisi olarak çalıştı ve ağırlıklı olarak üretim şirketlerine yönelik projelerde görev aldı.

Askerliğini tamamladıktan sonra, 1992 yılında Koç Holding Organizasyon ve Metot Koordinatörlüğü’nde uzman olarak çalışmaya başladı. Koç Topluluğu üretim şirketlerine yönelik tasarlanan Prodüktivite Yönetim Projesi ve Bilgisayar Destekli Üretim Yönetimi Projesi’nde Proje Yöneticisi olarak çalıştı. Arçelik A.Ş. Buzdolabı (Eskişehir) ve Çamaşır Makinesi (Çayırova) işletmelerinin modernizasyon ve kapasite arttırım projelerinde rol aldı. Çeşitli Koç Topluluğu şirketlerinin yeniden yapılanma ve süreç iyileştirme projelerinde Proje Yöneticisi veya Ekip Üyesi olarak görev yaptı.

1997 yılında kurulan i.d.e.a. İnceleme, Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Merkezi A.Ş. şirketine geçerek burada danışman-eğitmen olarak çalışmaya başladı. i.d.e.a.’da Yalın Üretim Takımı Sözcüsü olarak, başta Yalın Üretim Sistemi ve teknikleri olmak üzere; Süreç Yönetimi, Yeniden Yapılanma, Proje Yönetimi gibi alanlarda çalışmalar yaptı, konuyla ilgili seminerler geliştirdi, bunları şirkete özel ve/veya genel katılıma açık seminerler olarak sundu ve çeşitli projelerde uygulama danışmanlığı yaptı.

TOFAŞ’ta çeşitli ‘Kaizen Breakthrough’ projelerinde çalıştı ve 1997 yılında İsviçre’de bir hafta süren bir eğiticilerin eğitimi seminerine katılarak bu konuda eğitmen sertifikası aldı.

1998 yılında İstanbul’da ‘Lean Enterprise Institute’ ile iş birliği halinde düzenlenen ‘Yalın Zirve – İstanbul’ adlı konferansın organizasyonunda, Etkinlik Proje Yöneticisi olarak görev aldı. Aynı yıl Japon Üretim Sistemleri ile ilgili, Japonya’da bir ay süren bir eğitim programına katıldı.

Evli ve iki çocuk babası olan Nezih Soydan, Kasım 2002’den beri Yalın Enstitü bünyesinde 60’ın üstünde şirkete Proje Yöneticisi olarak Yalın Dönüşüm danışmanlığı desteği verdi.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.