" /> Refik DEMİRCİ – Yalın Zirve 2019

Refik DEMİRCİ

Euromed Kıdemli Teknik Satış Müdürü

DASSAULT SYSTEMES CORP.

Ürün Yaşam Döngüsü’nü Geliştirmek

Refik Demirci firmalara özel Yalın Üretim projelerinin sürekliliğini sağlamak ve paydaşların kendi aralarındaki işbirliğini arttırmaları için Toyota ve GE gibi teknolojiyi en iyi kullanan dünya devlerinin kendi müşterilerinin ihtiyaçlarını tanımlanmasından Tasarıma, Ürün Yönetiminden İmalata ve Teslimata kadar Yalın Üretim ve Yönetimi tekniklerini uygulayarak 3D Experience platformunda Ürün Yaşam Döngüsü’nü nasıl geliştirdiklerini anlatacak.

2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden yüksek derece ile mezun oldu. Tamamladığı başarılı araştırma tezine Y.T.Ü. Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü tarafından yapılan yatırım ile bir sene Araştırma Asistanı olarak çalıştı. Sonrasında Sistem Teknik A.Ş.’de Tasarım Mühendisi, Proje Mühendisi/Koordinatörü gibi pozisyonlarda görev aldı.

2004’te dil eğitimi için İngiltere’ye giden Demirci, yabancı dilini geliştirdikten sonra Manchester College’de Chartered Marketing Sertifika Programını ve yüksek lisans olarak Sheffield Hallam University’sinde üretim odaklı ‘Endüstri Mühendisliği ve Yönetimi’ alanında MBA programını tamamladı.

2000 yılında Mercedes Benz Hoşdere fabrikasında aldığı Kaizen eğitimi ve tamamladığı projesini devam ettirmek için bitirme tezini farklı sektörlerde (Otomotiv, Gemi, Gıda, Endüstriyel Tesis gibi) ‘Yalın Üretim Yönetimleri’ üzerine yaptı; İngiltere ve Amerika’dan 5 şirket ile eş zamanlı çalışarak Yalın Düşünce’nin uygulama haritasını çıkardı.

Verilen özel çalışma vizesi ile Sheffield’ta iki sene Proje Mühendisi ve Yöneticisi pozisyonunda çalıştı, bu süreçte İngiltere, İskoçya, Fransa ve Mısır’da birçok endüstriyel tesis projeleri tamamladı.

2009’da Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra Asaş Alüminyum ve ThysenKrupp firmalarında Proje Müdürlüğü gibi pozisyonlarda görev aldı. 2011’de özel bir davetle DASSAULT SYSTEMES ailesine katılan Demirci, EMEA bölgesine ait Türkiye ve Yunanistan’da SOLIDWORKS markasının Ülke Sorumluluğunu aldı ve 8 yıldan fazladır Teknik Satış Müdürü pozisyonunu yönetmektedir.

Bu zaman zarfında Tasarım ve Üretime yönelik IT teknolojisinin ülkemize transferi için yetkili satıcıların mühendislik kabiliyetlerini Avrupa çapında en yüksek seviyeye çıkararak Tasarım ve Üretim yapan firmaların Ar-Ge/Ür-Ge departmanlarına destek oldu. Halen yetkili satış kanalları aracılığıyla Tasarım, Simulasyon, Kalite, Üretim ve Satış departmanlarının hedeflerine yönelik teknolojileri sağlayarak firmaların İnovasyon, Mühendislik, Dijital Satış ve Üretim süreçlerinde gerekli dönüşümün yapılması üzerinde çalışmaktadır.

Dikkat

Aktif katılımcı limiti dolmuştur. Gözlemci olarak katılabilirsiniz.


Dikkat

Bu Oturum Tamamen Dolmuştur.