top of page
image001 (1).jpg

Serdar GÖKTEKİN

Kurucu – Yönetim Kurulu Başkanı, GÖKTEKİN YAPI

 

İNŞAATTA TOPRAKTAN DEĞERE

1950'li yıllarda Toyota Üretim Sistemi otomotiv sektörü ile başlamış ve yıllar içinde neredeyse tüm imalat sektörlerinde uygulanmaya başlamıştır. Fikirlerin ortaya atılmasından günümüze kadar geçen sürede israflardan arındırılmış süreçlere en ihtiyaç duyulan sektörlerden biri olan inşaat sektörü ise Yalın ile 1990'lı yılların sonuna doğru entegre olmaya başlamış fakat belli ülkeler dışında tüm dünyada diğer sektörlerde olduğu kadar yaygın hale gelmemiştir. Yalın felsefenin ve metotlarının doğru anlaşılması ve uygulanması ile insan gücünün en yüksek seviyede kullanıldığı inşaat sektöründe çıkabilecek problemleri öngörmek, bunlara kalıcı karşı önlemler belirlemek ve ihtiyaç duyulan inovasyonları gerçekleştirmek zorlu rekabet koşullarının içinde kaçınılmaz olmuştur.

 

 

Göktekin Yapı’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Göktekin, çalışma yaşamını ve hayallerini adadığı şehir olan Adana doğumlu. 

 

Serdar Göktekin iş yaşamına elektronik ve elektrikli ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde başladı. Irak ve İran pazarlarında iş geliştirme alanında çalıştı. Ardından Irak Ülke Müdürü olarak faaliyet gösterdi. 6 yıl devam eden ülke sorumluluğunda hem işe hem de sektöre, tedarik zinciri, pazarlama ve satış ağı yönetimi alanında büyük yenilikler getirdi. Şirket cirosunu çalıştığı her yıl %50 artırdı. 

 

2011 yılında kendi hayallerini gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye döndü. Gayrimenkul ve arsa yatırımları ile faaliyette bulunmak istediği sektöre geçiş yaptı. Adana’ya uluslararası standartlarda markalı yaşam projeleri kazandırmak amacıyla 2013 yılında Göktekin Yapı’yı kurdu. 

 

Geride kalan 10 yılda Göktekin Yapı, Adana’da ilklere imza atan, farklı düşünen, global trendleri şehre taşıyan, dünyaca ünlü mimar ve iç tasarımcılarla çalışan, Poliform gibi kendi alanında en iyi olan uluslararası markalarla işbirlikleri yapan bir oluşuma dönüştü. Yalın Düşünce anlayışını iş süreçlerine taşıyarak, inşaat ve süreç yönetiminde şehre öncülük etti.  

 

‘Benim Adana ile derdim var’ mottosuyla yaşayan ve çalışan Serdar Göktekin, Göktekin Yapı’yı klasik bir geliştirici olarak değil, Adana’nın marka elçisi olarak görüyor. Kent yaşamını yenilmek, modernize etmek ve iyileştirmek için çalışıyor. Adana’nın marka değerini yükseltme sorumluluğunu taşıyor. 

 

Sadece şehrin ya da Türkiye’nin değil, dünyanın en özel lüks yaşam projelerinden biri olan Göktekin Q1 bu anlayışın eseri. Göktekin Q1, yılın son çeyreğinde Adana için bir ilk olan Deneyim Ofisi aracılığı ile şehirde yeni bir yaşam arayanlarla buluşacak. 

bottom of page